Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – jest swego rodzaju trwałym makijażem, który utrzymuje się w zależności od rodzaju skóry i indywidualnych predyspozycji skóry do przyjmowania i utrzymywania pigmentu. Należy on do grupy zabiegów kosmetologii estetycznej i ma na celu uwydatnienie bądź korektę naturalnego piękna w naturalny nie przerysowany sposób. Makijaż permenentny możemy zastosować w celu podkreślenia oczu – stosując kreski dolne i górne, uwtyatnienia, korekcji kształtu ust i brwi. Dzięki makijażowi permanentnemu Kobieta zawsze wygląda nienagannie i pięknie nawet zaraz po wstaniu z łóżka! Makijaż permenentny to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale również możliwość korekty drażniących nas mankamentów, co poprawia samopoczucie i samoocenę.

Makijaż pemanentny to luksus dostępny dla każdego, a w szczególności dla kobiet:

 • zapracowanych, niemających czasu na poranne wykonywanie make-up
 • mających mało wyraziste rysy twarz
 • które wcale się nie malują z powodu braku czasu, bądź umiejętności
 • sportowców, aby w każdej sytuacji pięknie wyglądać nawet podczas wyczerpującego treningu
 • noszą okulary, szkła kontaktowe przez co mają problemy w wykonaniem makijażu
 • które są starsze i mają problemy ze wzrokiem
 • które są uczulone na kosmetyki kolorowe
 • mających rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta,
 • które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody,
 • są pozbawione brwi i/lub rzęs.

  makijaż permanentny brwi permanentne usta permanentne profesjonalny makijaż premanentny

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika płytko do warstwy podstawnej naskórka. Wprowadzanie barwnika w głębsze warstwy, czyli do skóry właściwej to wykonanie tatuażu, a w makijażu permenentnym jest to niedopuszczalne. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego najnowszego urządzenia najwyższej klasy PureLine HP zaopatrzonego w cienkie, sterylne, jednorazowe igły ze stali nierdzewnej.

Możemy wykonać makijaż permanentny brwi, oczu i ust.

Makijaż permanentny brwi

Wykonując makijaż permanentny brwi można je np. optycznie zagęścić, uzupełnić wszelkie ubytki, skorygować asymetrię, zaznaczyć łuki brwiowe, pogrubić, wydłużyć, nadać im prawidłowy kształt i kolor, podkreślić je czy wykonać jakiekolwiek inne poprawki, które wydobędą piękno naszych brwi i dodadzą wyrazistości całej twarzy.

Makijaż permanentny brwi wykonuje się metodą cienia i metodą włoskową lub całkowitego wypełnienia kolorem. Metoda cienia polega na całościowym pokryciu skóry kolorem, ale w delikatny sposób jakby były przyprószone cieniem. Ta metoda odpowiednia jest dla osób o dosyć gęstych brwiach, ale chcących poprawić ich kształt oraz podkreślić je i sprawić, aby były bardziej wyraziste.

Metoda włoskowa polega na dorysowaniu pojedynczych cieniutkich włosków brwi. Jest ona odpowiednia na osób z ubytkami brwi, rzadkich brwiach w celu zagęszczenia. Dorysowane włoski w tej metodzie „układane” są w taki sposób, aby wyglądały jak naturalne, czyli unikamy równych kresek które wyglądają jak postawiony płotek. Metoda ta bardzo często jest łączona z delikatną metodą cienia, w celu uzyskania bardziej naturalnego efektu.

ZAWSZE WYKONUJEMY PRÓBNY SZKIC, ABY KLIENT WIDZIAŁ KSZTAŁT BRWI, KTÓREGO TRZYMAMY SIĘ PRZY WŁAŚCIWYM ZABIEGU.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na wykonaniu kresek na powiekach górnych, oraz dolnych. Kreski dolne wykonuje się w linii rzęs aby podkreślić i otworzyć oko, długość i grubość kreski dobierane są indywidualnie. Kreski górne podobnie jak dolne moga być wykonane w linii rzęs w celu ich zagęszczenia i delikatnego podkreślenia oka. Można również wykonać kreskę górną dekoracyjną – jak eyelinerem. Wtedy rysujemy sobie specjalnym mazakiem szkic i dopasowujemy wspólnie z klientką rodzaj, grubość długość kreski dekoracyjnej.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust polega na wykonaniu konturu ust, konturu z delikatnym cieniowaniem, konturu z pełnym cieniowaniem, konturu z pełnym wypełnieniem oraz usta 3D. Można również korygować asymetrię ust z dowolną metodą wypełnienia. Makijaż permanentny ust wydobywa ich naturalny kształt, który często bez makijażu jest słabo widoczny, lekko rozmyty a usta wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Wypełnienie ust daje wrażenie pełniejszych, uwydatnionych, wyrazistych ust.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się ok 1 do 3 lat. Wszystko zależy od tego w jakim tempie regeneruje się naskórek oraz od intensywności stosowanych pigmentów. Długość czasu przez jaki utrzymuje się makijaż zależy przedewszystkim od indywidualnych uwarunkowań skóry. Wraz z upływem czasu makijaż permanentny ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Najczęściej po roku do dwóch lat potrzebne jest dopigmentowanie. Dzięki podaniu pigmentu do górnych warstw naskórka można z czasem korygować kształt np. brwi, który zmienia się wraz z wiekiem. Tak więc, jest to zabieg którego efekty widoczne są kilka lat, dlatego też decyzja o jego wykonaniu, kształcie, kolorystyce powinna być dobrze przemyślana.

Jak dobrać kolor wykonując makijaż permanentny?

Makijaż permanentny powinien być wykonany w takich kolorach aby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Przez zabiegiem zostaje wykonana analiza kolorystyczna – do zimnego typu cery dobieramy zimne kolory makijażu a do ciepłego ciepłe. Należy pamiętać, że makijaż permanentny ma za zadanie podkreślać urodę, twarz ma wyglądać na wyraźniejszą lecz naturalną. W żadnym wypadku makijaż nie powinien być przerysowany i zbyt mocny, gdyż twarz będzie wyglądała sztucznie i karykaturalnie, a jest to efekt niepożadany.

ZADZOWŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ 669-083-127

Postępowanie przed wykonaniem makijażu permanentnego

Przed makijażem permanentnym brwi i oczu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Natomiast prze makijażem permanentnym ust należy, 5-7 dni przed zabiegiem i 5-7 dni po zabiegu przyjmować leki przeciwwirusowe np. Heviran, Zovirax aby zapobiec rozwojowi wirusa opryszczki (Herpes simplex). Jest to polecane nawet dla osób, które nigdy opryszczki nie miały. Jest to istotne z tego względu, że naruszona i gojąca się skóra jest podatna na infekcje.

Na 3 godziny przed zabiegiem nie należy pić kawy.

Nie wolno być w trakcie menstruacji lub tuż przed.

Dzień przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu.

Należy dobrze się wyspać i przyjść wypoczętym.

Wykonanie makijażu permanentnego i postępowanie po zabiegowe

Przed wykonaniem makijażu należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Następnie dokonujemy analizuje typ urody klientki, wykonujemy dezynfekcję miejsca zabiegowego i dobieramy odpowiedni kształt i kolor makijażu permanentnego, wykonując rysunek próbny przedstawiający docelowy makijaż. Po zatwierdzeniu wzoru makijażu przez klientkę  rozpoczynamy wykonanie makijażu. Miejsce zabiegowe znieczulamy specjalnym preparatem dedykowanym do zabiegów makijażu permenentego, aby zapewnić klientce najwyższy komfort zabiegu.

Wykonanie makijażu permanentnego brwi trwa ok 2 godzin, podobnie jest w przypadku ust. Makijaż permanentny oczu trwa ok 1 godzinę.

Po wykonaniu makijażu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta a kolor jest bardzo intensywny. Do tygodnia od zabiegu kolor blednie o ok 30% i po trzech-czterech tygodniach wykonywany jest zabieg korygujący, w celu perfekcyjnego dopracowania makijażu.

Po zabiegu należy używać specjalnych preparatów zabiezpieczających miejsce zabiegowe np. krem zabezpieczający marki PureLine dedykowany do pielegnacji po makijażu permanentnym, Cicaplast, Alantan krem.

Czas odnowy naskórka trwa ok 28 dni, dlatego też po tym czasie widoczny jest pełny i końcowy efekt makijażu permanentnego.

Efekt końcowy makijażu permanentnego i jego trwałość jest w dużym stopniu uzależniona od stanu skóry w dniu zabiegu i pielęgnacji po zabiegu. W dobrze pielęgnowanej i nawilżonej skórze trwałość barwnika będzie lepsza. Ostateczny kolor makijażu permanentnego zależy też od własnego koloru skóry.

Po wykonaniu makijażu permanentnego zabronione jest również opalanie się przez okres co najmniej miesiąca, a zwłaszcza kiedy skóra jest niewygojona do końca. Należy więc zrezygnować z kąpieli słonecznych, wyjazdu na narty czy opalania się w solarium a na co dzień stosować filtr 50.

Do momentu gdy skóra nie jest całkowicie zagojona nie korzystamy również z basenu, sauny i innych publicznych kąpielisk aby nie zainfekować skóry.

Po wykonaniu makijażu permanentnego nie wolno nakładać na miejsca objęte zabiegiem zwykłego makijażu, aby pozwolić skórze odpowiednio się regenerować i uniknąć możliwości infekcji.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

 • niewyrównana cukrzyca,
 • przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie),
 • łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy),
 • czynne zmiany skórne – bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • infekcje, stany podgorączkowe,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska),
 • ciąża,
 • nowotwory
 • choroby siatkówki i rogówki oka.

  makijaż permanentny brwi permanentne usta permanentne profesjonalny makijaż premanentny

Czas: 1-3h

Cena: kliknij cennik