Pielęgnacja po wakacjach cz.2 mezoterapia mikroigłowa

Kolejnym zabiegiem idealnym dla naszej skóry jesienią jest mezoterapia mikroigłowa frakcyjna, potocznie zwana dermapen. Polega na nakłuwaniu skóry specjalnym kadriżem posiadającym od 12 do 36 malutkich igiełek. Jakie są efekty samego nakłuwania?
Oto i one:
 
Faza pierwsza- pod wpływem wywołanego mikrourazu następuje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i w kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej,
Faza druga- proliferacja tkanek- procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenez,
Faza trzecia- skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Następuje stopniowa poprawa gęstości i elastyczności skóry, oraz poprawa odżywienia skóry.
 
Ponadto w połączeniu z odpowiednim preparatem odżwyczo-witaminowym, nawilżającym, antiaging możemy zadziałać głęboko w skórze a nie tylko na jej powierzchni. Nakłucia tworzą kanaliki przez które preparat może wniknąć do skóry. Głębokość nakłuć waha się od 0,5 do 2mm. Wszystko jest uzależnione od rodzaju i stanu skóry oraz wieku. Poraz kolejny powtarzam i będę to powtarzać zawsze, że każda z nas jest inna i każdej z nas należy się indywidualne traktowanie, czyli konsultacja, odpowiedni dobór zabiegu gabinetowego i pielęgnacji domowej. Każda konsultacja jest bezpłatna, bo porozmawiać zawsze można ;)

 

Zapraszamy do kontaku pod nr tel. 669-083-127mezoterapia dermapen

4 329 komentarzy to “Pielęgnacja po wakacjach cz.2 mezoterapia mikroigłowa