Kilka słów o wybranych zabiegach przeciwtrądzikowych

Dziś troszkę opóźniony post, ale przyczyny techniczne mnie zatrzymały :( Dzisiaj na tapecie zabiegi w gabinecie przy trądziku. Jak już wiemy mamy wiele rodzajów trądziku. Podstawą do wyboru zabiegu jest przeprowadzenie wywiadu, zebranie informacji o przeciwwskazaniach do zabiegów, przyjmowanych lekach i stanie zdrowia oraz określenie rodzaju trądziku. Zabiegiem stanowczo na NIE jest manualne oczyszczanie twarzy szczególnie z wykorzystaniem do rozpulchniania gorącej pary emitowanej przez wapozon. Tak rozpulchniona skóra i rozszerzone pory nie mają możliwości później dokładnie się zamknąć.

Czytaj dalej…

 


Zacznę od peelingu kawitacyjnego – świetnie sprawdzi się przy zaskórnikach otwartych i zamkniętych, trądziku różowatym. Nie sprawdzi się w przypadku stanów zapalnych, gdyż tylko „rozniesiemy” zmiany trądzikowe.
Mikrodermabrazja – podobnie jak peeling kawitacyjny, ale z wyłączeniem trądziku różowatego, gdzie mamy skórę bardzo wrażliwą i naczynkową, ponieważ mikrodermabrazja za bardzo podrażni skórę i nasili zmiany.
Peelingi chemiczne (kwasy) – moje ulubione!!! Mamy ogromną gamę peelingów chemicznych do wyboru i możemy odpowiednio je dobrać do rodzaju skóry! Terapia jak każda inna wymaga regularności i składa się minimum z 5-6 zabiegów w odstępach co 14-21 dni maksymalnie.
NOWOŚĆ!!! NOWOŚĆ!!! NOWOŚĆ!!!
estGEN! – już niedługo w gabinecie pojawi się estGEN preparat oparty na inżynierii tkankowej działa na poziomie DNA komórkowego idealnie odnajdując miejsce stanu zaplnego i tam działając. W przypadku trądziku w fazie zapalnej lub różowatego używamy do zabiegu sonforezy, natomiast w przypadku blizn potrądzikowych, zaskórników, rozszerzonych porów preparat wprowadzamy za pomocą mezoterapii mikroigłowej. Zabieg estGEN możemy stosować rónież w terapii łączonej z kwasami. Idealne rozwiązanie właściwie wszystkich problemów skórnych. Więcej na temat nowego zabiegu w osobnym poście ;)
Zabiegi z RETINOLEM – jesienny zabieg RetixC silnie złuszczający, działający przeciwzapalnie i antiaging świetnie się sprawdzi w nieaktywnej fazie trądziku, bliznach potrądzikowych, przebarwieniach, trądziku zaskórnikowym
RETIPEEL – również zabieg oparty na retinolu, całoroczny ze względu na ograniczone złuszczanie. W okresie jesienno-zimowym możemy zabieg „podbijać” kwasami dla uzyskania jeszcze lepszego efektu.
Zabieg oczyszczający – Repechage – oparty o naturalne składniki i algi morskie jest idealnym dopełnieniem terapii, kwasami, mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego.
Z trądzikiem zaskórnikowym można sobie radzić także za pomocą elektrokoagulacji.
Jest mnóstwo zabiegów tak jak mnóstwo jest rodzajów trądziku. Niestety nie da się w poście opisać wszystkich, więc skupiłam się na krótkiej charakterystyce zabiegów, które uważam za sensowne i przynoszące widoczne efekty.
Najważniejsza przy zabiegach gabinetowych jest regularność zabiegów, odpowiednia pielęgnacja domowa oraz stosowanie się bezwzględnie do zaleceń po zabiegowych. Bezwzględnym wskazaniem po każdym zabiegu jest ochrona przeciwsłoneczna i to tak na prawdę o każdej porze roku.
Zapraszam do gabinetu na konsnultacje i dobranie odpowiednich zabiegów specjalnie dla Ciebie i Twojej skóry.
Zarezerwuj odpowiedni dla siebie termin 669083128

 

3 842 komentarze to “Kilka słów o wybranych zabiegach przeciwtrądzikowych